Vasárnapi Kirándulás
Június
korai indulás
2025 Június utolsó vasárnapja

Minden hónap utolsó vasárnapján kirándulni indulunk Budapest környékén lévő hegyekbe.
Friss információkért iratkozz fel a vasárnapi túra Facebook csoportunkra: https://www.facebook.com/groups/elmenyvasarnap
Lehetőségetek van támogatni az egyesületet, hogy a túrákat tovább tudjuk szervezni és akár jótékony célokra is fordíthatnánk az így összegyűlt összeget. Lehet tagdíjat is fizetni, így a túrák egész évben ingyenesek.
Figyelem! A túra a szokásostól eltérően hamarabb indul! Ne megszokásból érkezz!
Létszám: nincs minimum, vagy maximum létszám. Ahányan összejövünk, megyünk.
Túra nehézsége: közepes. A júniusi túra nem körtúra, így lehetőségünk van, hogy többet menjünk lefelé! 🙂 Azért lesz emelkedő is! A sok ülő munkát végzőnek elfáradást okozhat, de a büszkeség örök! Gyere bátran! (szintrajz az oldal alján)
A túra csúcspontja: 453 m (valahol a Pilisben)
Menetidő: 4-5 óra (pihenőkkel tarkítva)
Túratáv: 11,7 km
Találkozó és rajt helye: mi a Pomázi HÉV állomásnál hagyjuk az autót és innen HÉV-el (08:30-as vagy 08:50-es indulással) megyünk Szentendréig. Onnan indul a busz 09:10-kor. Javasolt a korábbi HÉV-et elérni, mert csak egy busz van egész nap Dömörkapuhoz. Ha lekésed, nincs opció.
Találkozó időpontja: 2025.06.29. 08:45-09:00 között
(figyelj, mert 1 órával hamarabb megyünk a szokásosnál és a busz tényleg elindul 09:10-kor)
Várható költségek: Amennyit szeretnél költeni, annyit fogsz. Az úton lesz menedékház büfével, és a végcél közelében tervezünk egy cukrászdát is meglátogatni. Nem baj, ha van nálatok pénz.
Program: A buszról 20 perce utazás után Dömörkapunál szállunk le. Megcsodáljuk a régi bányászat nyomait, kicsit elmerengünk a Bükkös patak felett, majd elindulunk felfelé. Csodás kilátópontok és egy előző túrákról már ismert forrás vár ránk. Oltjuk szomjunkat, majd tovább megyünk a Kő-hegy irányába. A menedékházban a palacsinta a gyengém. Ha nem lesz, én kérek elnézést.
Innen egy hosszabb pihenő után továbbindulva megnézzük Napóleon kalapját, majd leereszkedünk Pomáz irányába. A cukrászdát csak akkor iktatjuk be fixen, ha nem volt elég édesség a gyerekeknek a hegyen. 🙂 Aki Pomázon hagyta az autót, ő innen indul haza. Aki a reggeli fogmosás és egyéb okokból kicsit késve indult (nyílván ezért jött autóval Szentendréig) ő még HÉV-re száll és úgy jut vissza az autóig – vagy HÉV-el Budapestig.
Öltözet:
Vasárnapra 30 fokot ígérnek. Kesztyű, sapka és sál nem, víz, illetve kulacs annál inkább szükséges. Ha hozol egy váltó pólót, a tested hálás lesz hazafelé.
Szükséges felszerelés (a vastagon kiemeltek mindenképp szükségesek):
- kulacs (ha lehet, erős könnyű palack, 1-1,5 liter vízzel/teával)
- kis hátizsák (amibe minden belefér)
- könnyű, laza öltözet, amin átfúj a szél 🙂
- bakancs (vízálló magas szárú cipő)
- szél és vízálló külső ruházat (esőkabát, esőnadrág)
- sapka, kesztyű
- élelem (szendvicsek, csoki, müzli, gyümölcs, savanyú cukor, stb.)
- váltó ruha a túra végére (autósoknak maradhat a kocsiban)
- pénz, bankkártya
- kabalaállatka (lehetőleg nem túl nagy és nem élő)
- fejlámpa (ha van a leírásban barlang!)
- valamint egy nagy adag motiváció! 🙂
Várható időjárás: https://www.met.hu/idojaras/elorejelzes/
Egyéb hasznos információ: Túránk során az időjárás változékony lehet, ezért fenntartjuk a jogot, hogy rossz időjárási esetén, a programon változtassunk.
Támogatás lehetséges összege túránként
Felnőtt
- a Közös Sport Egyesület működésének támogatásásra
Gyermek
- a Közös Sport Egyesület működésének támogatásásra
Család
- a Közös Sport Egyesület működésének támogatásásra
